| elena a întrebat:

Ce carte ati cumparat ultima data, autorul si titlul acesteia, va rog.
Eu am cumparat astazi "Mihail Drumes - Elevul Dima dintr-a saptea", o carte interzisa inainte de '89 pe care nu o aveam in biblioteca. M-am laudat, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| rox a răspuns:

Eu am citit-o acum un an. O am in biblioteca.happy
Citeste tot ce prinzi!

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

"Elevul Dima..." a fost interzis in prima parte a perioadei comuniste.Prin anii 70 a fost reeditat, dar usor crosetat, eroului atribuindu-i-se simpatii socialiste. Mira

| elena explică:

Cunosc continutul cartii, dar repet, nu o aveam on biblioteca.

| Flav a răspuns:

In afara cartilor cumparate pentru facultate, mi-am procurat ''Un om norocos'' de Octavian Paler

cami
| cami a răspuns:

hee hee
da, asta se numeste lauda.hee hee
Panza de paianjen-Cella Serghi...
"Elevul Dima", este un copil, tare curios si istet happy, o sa ajungi s-o citesti cu drag.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

" Slove " de George Proca - editura Sfera

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

John Welwood = Psihologia trezirii, Augusto Cury = Parinti straluciti / Profesori fascinanti (Cum sa formam tineri fericiti si inteligenti), Lev Tolstoi = Despre Dumnezeu si om...

| Diva a răspuns:

Cimitirul animalelor de King

| ciupy a răspuns:

Poi am cumparat ieri : Evadare sangeroasa - Graham Greene

| raidu2004 a răspuns:

Legile lui Murphy

| Anca_6788 a răspuns:

Cea care a venit cu ziarul? eu mi-am luat marile sperante de charles dickens

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajitoria de Jean Palou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Giovani Papini "Amurgul Filozofilor"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiul risipitor de radu tudoran

| roxi_3527 a răspuns:

Eu am luat sa o citesc de la biblioteca si am pierdut-o, apoi a trebuit sa o cumpar ca sa o restitui la biblioteca si nu am gasit-o nicaierilaughinguna din cele mai frumoase carti "Elevul Dima dintr-a saptea" o sa iti placahappy

| rena4 a răspuns:

Giulia Carcasi - Zodia indragostitilor si George Calinesc - Cartea nuntii. Le-am cumparat pe amandoua odata.