| Mirela14 a întrebat:

Ce carte de groaza sau s. f. imi recomandati? cele mai multe si mai bune raspunsuri dau funda.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Horror -Serge Brussolo-Krucifix,Haita,Lacăte carnivore,Carnavalul de fier,Moartea cu melon,Doctorul schelet,Febra,Mâncătorii de ziduri,Coşmar de închiriat,Stephen King-Oraşul BântuIT(preferata mea),Misery,Apocalipsul,Carrie,Cimitirul animalelor,Christine, Dolores Clairborne,Jocul lui Gerald,O mână de oase,Capcană pentru vise,Lucruri preţioase,Zona moartă,Culoarul morţii,Salem´s Lot,Shining,Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal,Everville,Dean Koontz-Sălaşul răului,Beţia sângelui,Miezul nopţii,Chelsea Quinn Yarbro-Hotel Transilvania,Palatul,Nopţile bestiei,Anne Rice- Interviu cu un vampir,Vampirul Lestat, Vampirul Armand,Vampirul Vittorio,Regina damnaţilor,Diavolul Memnoch,Povestea hoţului de trupuri,Bram Stoker-Dracula, Sălaşul viermelui alb, Rubinul cu 7 stele,Doamna în giulgiu,HP Lovecraft-Dagon, Chemarea lui Cthulhu, Monstrul din prag.

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

SF-Isaac Asimov-Cavernele de oţel,Soarele gol,Roboţii de pe Aurora,celelalte cărţi din seria Fundaţiei,Frank Herbert-seria Dune,Philip K Dick-Ubik,Vânătorul de recompense,Omul din castelul înalt,Poul Anderson-Operaţiunea Haos,Patrula timpului,Coridoarele timpului,Alexei Panshin-Ritual de trecere,Norman Spinrad-Maşinăria rock´n´roll,Kate Wilhelm-Unde cândva suave păsări cântătoare,William Gibson-Neuromantul, Lumina virtuală,Robert A Heinlein-Stea dublă,Infanteria stelară, Roger Zelazny-Domn al Luminii,Nemuritorul,Gordon R Dickson-Lup şi fier,Furtună de timp, Walter Jon Williams-Supercablat, Sebastian A Corn-2484 Quirinal Ave.,Dan Doboş-trilogia Abaţia,Cole Perriman-Insomnimania,Philip Jose Farmer-seria Lumea Fluviului,Ursula K LeGuinn-Lumea lui Rocannon,Mâna stângă a întunericului,Arkadi & Boris Strugaţki-Picnic la marginea drumului,Brian Aldiss-Helliconia,Gerard Klein-Seniorii războiului,Gambitul stelelor,Sceptrul hazardului,Bernard Weber-Thanatonauţii,A E Van Vogt-Soarele subteran,Silkie,Stanislaw Lem-Solaris,Orson Scott Card-Jocul lui Ender,Vorbitor în numele morţilor,Xenocid,Copiii minţii,Umbra lui Ender,Umbra Hegemonului,Umbra uriaşului,Umbra marionetelor, Stăpânul cântecelor, Suzanne Collins-Jocurile foamei

| madalina_5503 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti Dracula de Bram Stoker, vampirul vittorio si vampirul lestat de anne rice:X