| ☼A♥n♥d♥r♥e♥e♥A☼ a întrebat:

Ce carte imi propuneti pentru vacanta de vara?:-)Dau fundita!kiss

Răspuns Câştigător
| iulia276 a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa citesti bibliografia obligatorie pentru scoala. avabtajul e ca in timpul anului tu o sa te poti ocupa de altceva in timp ce ceillalti citesc ce tu ai citit deja si esti si mai bine pregatita la orele de romana iar apoi tot ai citit ceva vara asta.insa daca nu vrei sa citesti asta gandeste-te bine la un domeniu care sa iti placa si iti poti alege din biblioteca ceva.eu ti-as recomanda Anomalii (Joel Goebel). Superba carte.
Si Torturati-l pe artist, tot de acelasi autor, e foarte faina. de asemenea poti sa arunci o privire si aici http://www.librarie.net/categorie/866/carti/literatura-adolescenti pupic si... lectura placuta:*:*

5 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Daca iti plac cartile politiste, iti recomand Moarte pe Nil de Agatha Christie, e geniala.

| Stardust_8913 a răspuns:

Ceea ce ti-a sugerat iuly276 doream initial si eu sa-ti propun. Ce ai zice de Idiotul- Dostoievski, John Saul- Somnambulii, J. D. Salinger- De veghe in lanul de secara, Memoriile unei gheise- Arthur Golden.
Dar acum depinde si de gusturile tale. Eu personal detest cartile de dragoste, deci propuneri noastre depind in functie de gusturile fiecaruia.

| คเค๓เк a răspuns:

In vacanta tie iti arde de citit carti straight face
Mai rar intalnesc persoane ca tine!

| sika_7240 a răspuns:

Enigma otiliei

| Andreea_9565 a răspuns:

Incearca "La Medeleni" sau "Mizerabilii".winking