| Ðσℓℓ a întrebat:

Ce carte imi recomandati?
P.S: sa fie captivanta, interesanta si frumoasa1

Răspuns Câştigător
| MyleyCyrus10 a răspuns:

Incearca "Capitan la 15 ani ".

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută trilogia lui Ioan Dan:
"Curierul secret", "Cavalerii" şi " Taina cavalerilor".
"Cavalerii ordinului Basarab " tot de Ioan Dan.
Orice este scris de celebra scriitoare Rodica Ojog Braşoveanu.
Dacă ştii ce să alegi, sînt unii scrii tori români care au scris, sau scriu, o literatură cu o limbă excep ţională.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Singur pe lume - Hector Malot
Crima din Orient Express - Agatha Chrisie
Marile Speranțe - Charles Dickens, toate sunt superbe. Succes!

| RaluBaby a răspuns:

Inferno de Dan Brown

| Ðσℓℓ explică:

Cine stie o carte ceva mai... Simpla nu cu cuvinte vechi grele etc. Am citit o carte am dat 30 de lei pe ea se NUMEA Sirena. Erau cuvinte grele si de fiecare data trebuia sa caut in DEX sa inteleg capitolul! Ms!

| cucu9 a răspuns:

Maini inzestrate

| Ţicku a răspuns:

"Percy Jackson si olimpienii", este o carte foarte interesanta, eu am citit'o in 4 zile si are 400 si ceva de pagini... Acum parerea ta. tongue

| Tibirna_Livia_1995 a răspuns:

"Fluturi" de Irina Binder: interesanta-da, captivanta-cu siguranta, momente extraordinare - multe-multe...