| wildlyon a întrebat:

Ce carte imi trebuie ca sa rezolv exercitiile de la bac romana la subiectul I? Multumesc

3 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu am cartea asta, de la sigma http://www.librariaatlas.ro/......16198.html
a aparut si cea din 2013 insa sunt aceleasi subiecte..au schimbat doar coperta.
Aici ai teste de bac pentru toate subiectele dar si rezolvarile.de exp la sub III ai comentariul si poti invata si din ea anumite lucruri.
Daca nu vrei sa iti cumperi carte gasesti si pe net teste de bac.Mult succes!

| kitten95 a răspuns:

Exista culegeri de subiecte pentru bac si cred ca au si barem. le gesesti in orice librarie cam la 30-40 de lei

| cab a răspuns:

Variante pentru subiectul I gasesti gratis pe net. Pentru subiectul 3 gasesti toate povestirile la operele de bac si poti face un eseu original dupa ce citesti cartea visinie de bac " Totul despre pregatirea examenului de bacalaureat la Limba si literatura romana", autor prof Alina Panait. Cartea o poti gasi pe site-ul www.totul-despre-bac-romana.ro
Bafta!