| Evangeline a întrebat:

Ce carte mi-aţi recomanda?
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Jane Austen-Mandrie si prejudecata
Mihail Drumes-Invitatie la vals
Ionel Teodoreanu-La Medeleni
Sunt niste romane superbe pe care le-am citit si ti le recomand cu caldura.Sincer,cand o sa te apuci sa le citesti, nu o sa mai vrei sa dai cartea jos din manalaughing

12 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Colectia Chic - Sophia Kinsela

| Zenithf a răspuns:

Dupa cum zice @solumaam in gluma, Evanghelia, nu este o lectura plictisitoare. Poti sa iei cartile din Noul Testament, ca Evanghelia dupa Luca, epistolele scrise de Pavel catre romani, corinteni si altele, unele carti din VT ca Rut, Ieremia si alti proroci.
Poti citi Ben Hur, Quo Vadis, Razboi si Pace, alte carti scrise de scriitori clasici rusi, polonezi, etc.

| CartideCitit a răspuns:

Cele mai bune recomandari le gasesti in recenziile pentru carti.
p.s. Recenzii pentru carti contemporane gasesti aici: http://www.cartidecitit.ro/recenzii-carti

| solumaam a răspuns:

Evangheli a laughing
Trebuie sa ne spui si ce gusturi ai pentru ca sunt mii de carti care merita recomandare ...sau care nu mai au nevoie de recomandare!

| solumaam a răspuns:

Atunci i-ti recomand Robinson Crusoe...

| AddaXD a răspuns:

Mie mi-au placut :
Nu plange sub clar de luna
Fortele Raului Absolut
Jurnalele Vampirilor
Jurnalele lui Stefan
Insemnarile unei pustoaice
Jurnalul unui pusti

| Weeedha a răspuns:

Don Quijote de la Mancha
Cei trei muschetari
La Medeleni

...Depinde de varsta ta! >big grin

| Sonia a răspuns:

Seria Amurg-de Sephenie Meyer
Gazda-de acelasi autor
La rascurce de vanturi-Emily Bronte
Acestea sunt preferatele melehappy

| Oana_4575 a răspuns:

Sandra brown-sa nu trimiti flori :X

| ynna93 a răspuns:

Pai depine ce fel de carti iti plac.eu citesc acum cei trei muschetari de alexandre dumas.

| Evangeline explică:

Păi din moment ce nu am specificat, înseamnă că orice fel de carte. Una care vă place vouă, indiferent de stil...