| elena98 a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, dupa numele tau imi dai seama ca ai vreo 12 ani thinking In acest caz cred ca ai putea citii volumele din "Ciresarii" de Constantin Chirita [cele 5 ], sunt sigura ca-ti vor placea!
Daca iti place aventura, ai putea citii cartile lui Jules Verne. Ai mai putea incera si:
Hector Malor-singur pe lume
elevul dima dintr-a 7-a de Mihai Drumes
sau chiar La medeleni [dar iti recomand in special primul volum, mie cel putin restul mi s-au parut foarte plictisitoare]
sau daca iti plac cartile de dragoste, ai putea incerca "declaratie de dragoste" de George Sovu
Sper ca te-am ajutat! LEctura placuta!

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

William Peter Blatty-Exorcistul smug

| xt9000 a răspuns:

Daca inca nu ai terminat liceul iti recomand morometi ca se da la back.eu l-am terminat.

| AddaXD a răspuns:

Buna.
Mie mi-au placut mult cartile :
Nu plange sub clar de luna;
Jurnalele Vampirilor;
Jurnalele lui Stefan;
Fortele Raului Absolut.
Sper sa-ti placa.

| mileyselydemy a răspuns:

Probabil treci intra 6-a ca mine! Eu citesc:
Aventurile lui Tom Sawyer-Mark Twain
Aventurile lui Hackalberry Finn-tot Mark Twain
Print si cersetor-iar Mark Twain
Fram, ursul polar-Cezar Petrescu
Hector Malor-Singur pe lume
Heidi, fetita muntilor
Sper ca te-am ajutat!

| ellai a răspuns:

Jane Austen - Mandrie si prejudecata

| Bia_8599 a răspuns:

Iti recomand cateva carti bune, deosebite, de care posibil sa nu fii auzit, iar daca nu le poti citi acum, tine cont de ele pe viitor, cu siguranta "te vor misca"...:
Funiile dragostei-Ligia Seman; Cand visele se implinesc- Eric si Leslie Ludy; Pasiune si puritate- Elizabeth Elliot; O dragoste mai presus de ratiune- John Ortberg; Eu, femeia- John si Stasi Eldredge; Rascumparata prin iubire- Francine Rivers. Spor la citit!

| elena98 explică:

Trec in clasa a 8-a.