| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte motivationala v-a ajutat pe voi personal si cum v-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Afroditus, nu trebuie neapărat să citești cărți, și un film te poate motiva. Avantajele la un film, este la durata - deci aduce motivația mult mai repede ca o carte, și grafica - grafica te poate motiva, pentru că o vezi, nu ți-o imaginezi, și un om cu depresie (de exemplu, nu spun despre tine) ar fi mai bine să vadă ceva decât să își imagineze. De asemenea, și serialele pot fi ceva motivațional, pe lângă acestea chiar și desenele animate sau anime-urile sau dovedit că ajută la motivarea omului / motivația acestuia.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca aceasta carte te va ajuta foarte mult daca iti dai silinta sa o citesti

Cele mai mari 5 regrete ale persoanelor aflate in pragul mortii - Bronnie Ware

O viata transformata de trecerea in nefiinta a celor dragi

Dupa mai multi ani de munca neinsotita de sentimentul implinirii, Bronnie Ware a inceput sa-si caute o slujba care sa aiba o semnificatie pentru ea. In ciuda faptului ca nu avea vreo pregatire sau experienta, a ajuns sa lucreze in domeniul ingrijirii paliative.

Pe parcursul timpului pe care l-a petrecut ingrijindu-si pacientii aflati in pragul trecerii in nefiinta, viata lui Bronnie a trecut printr-o transformare. Mai tarziu, a scris o postare pe un blog despre regretele cel mai frecvent intalnite, pe care le exprimasera persoanele ingrijite de ea. Postarea, avand titlul tot Cele mai mari 5 regrete ale persoanelor aflate in pragul mortii, si-a castigat o asemenea notorietate, incat a fost vizualizata de peste trei milioane de cititori din intreaga lume. La rugamintile multora, Bronnie isi impartaseste acum propria poveste.

Bronnie a trait o viata plina de culoare si diversitate. Aplicand in viata ei lectiile celor care se apropiau de trecerea in nefiinta, Bronnie a ajuns sa inteleaga ca este posibil ca orice om, daca face alegeri constiente, sa moara cu constiinta implinita. In aceasta relatare a povestii vietilor pacientilor sai, scrisa cu o profunda sensibilitate, Bronnie da glas semnificatiilor acestor regrete. Le explica cititorilor cum pot sa se ingrijeasca de aceste lucruri intr-un mod pozitiv acum, cand mai au timp la dispozitie.

Cele mai mari 5 regrete ale persoanelor aflate in pragul mortii: O viata transformata de trecerea in nefiinta a celor dragi ii da cititorului o extraordinara speranta intr-o lume mai buna. Aceste memorii nepretuite ale lui Bronnie Ware au dat nastere unei carti pline de curaj, care iti schimba viata, te umple de compasiune si te inspira sa-ti traiesti viata dupa placul inimii, asa cum iti doresti.