| KimY a întrebat:

Ce carte preferata aveti? Argumentati-va raspunsul!

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Momentan citesc Alice Wheaton "Iertarea si compasiunea" si sper sa se prinda ceva de mine.Devine una dintre preferatele mele aceasta carte pentru ca imi raspunde la intrebarea cu care imi tot bat capul de ceva vreme:"Ce inseamna sa nu poti sau sa nu vrei sa ierti?"thinking

| AvalohAlyn a răspuns:

Volumele Ciresarii.Ador cartile acestea pentru ca in ele este vorba de adolescenti, aventurile si gandurile lor, ceea ce ma reprezinta.

| SweetCandy a răspuns:

Teiul salbatic.

| waXonwaXoff a răspuns:

Omul invizbil, deoarece povestea implica si notiuni de fizica si imi place fizica. Mi-a mai placut pentru povestea propiu-zisa.

Alta cismigiu & comp. mi-a placut sa citesc poznele, intamplarile elevilor 'asupriti' de profesori dar si pasajele nostalgice, cand dupa 20 de ani s-au intalnit elevi cu profesorii in aceeasi clasa, iar profesorul avea catalogul de cand au terminat liceul, m-a facut sa lacrimez.

Sau cand eram mai mic,'Fram ursul polar', a fost impresionant sfarsitul cand Fram a ajuns la Polul Nord dar sa reintors luandu-si ramas bun pentru. totdeauna de la gheturile polare si revenind la circ.
Si aceasta carte are un sfarsit emotionant.

eu mai sus, cand ti-am scris finalurile nu le-am copiat din carte, le tin minte si acum... day dreaming

| BUBULINA a răspuns:

Eu iti recomand
http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=20390

citeste parereile celor care au citit aceasta carte la comentari!
cu siguranta iti vei dori sa o citesti si u

| withoutme a răspuns:

Crima si pedeapsa e despre framantarile unui om, pura psihologie despre temeri, curaj si remuscari.
eseu despre orbire-o ampla panorama asupra rautatii omenesti, asupra indiferentei...

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Harry Potter, Singur pe lume, Talida:d

| DeeDee28 a răspuns:

"Maini inzestrate" deoarece aici este povestita viata doctorului Ben Carson care a ajuns sa fie un medic chirurg pe cand in copilarie a crescut intr-o familie foarte saraca. Merita sa o citesti happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Cartile Twilight:Xle ador pentru ca odata ce incepi nu te poti opri din citit si la fiecare pag citita misterul si curiozitatea devin si mai greu de suportat.

| lucib a răspuns:

Winnetou, te capteaza...

| thelastc a răspuns:

Pai acum vreau sa ma apuc de Semnul scrisa de P. C. Cast si Kristin Cast
e cu vampiri love struck