| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte va marcat cel mai mult si de ce?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Ratiune si simtire-Jane Austen. Mi-a placut mult povestea de dragoste dintre Marianne si Willoughby, si m-a intristat suferinta ei, cauzata de frivolitatea lui. Si povestea dintre Elinor si Edward a fost frumoasa.

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cartea gesturilor - Am avut multe de invatat din ea. Sa inteleg o persoana, sa aflu daca minte, etc.

| danut a răspuns:

Cartea care a marcat intreaga omenire este "pasaportul pentru vesnicie" sau cartea de capatai a omeniri, BIBLIA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O albina se zbate in fereastra - Emil Zola.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cartea de franceza din clasa a 5a. Nu am inteles nimica cand am deschis cartea laughing M-a marcat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De bucate...