| lullaby57657 a întrebat:

Ce carti de dragoste dragute stiti? happy Dar de mister? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Eu citesc numai combinatii dintre mister, dragoste, paranormal si aventura!
Iti recomand "Culorile dragostei"(3 volume) de Kerstin Gier - e vorba despre o fata care descopera ca are puterea de a calatori in timp, in acelasi timp se indragosteste si lupa impotriva unui conte malefic din trecut. Daca vrei mai multe detalii, cred ca poti gasi pe net un rezumat.
Iti mai recomand "Fortele Raului Absolut" de Kelly Amstrong (tot 3 volume), "Academia Vampirilor"(6 volume) de Richelle Mead; "Jurnalele Vampirilor"(4 volume...iti recomand seria originala) si "Cercul Secret" de L.J.Smith; iar daca tot esti o fana a misterului, incearca si "Micutele mincinoase" (4 volume) de Sara Shepard.
Am citit toate cartile de mai sus si, crede-ma, m-au captivat happy

Sper ca te-am ajutat!
Lectura placuta!

| droid96 a răspuns:

Mister:
Dan Brown- Simbolul Pierdut, Fortareata Digitala, Codul lui DaVinci.

| Karuta a răspuns:

Mister : Misteriosul Domn Quin - Agatha Christie
Dragoste : Thomas Hardy- Idila pe un turn

| ToxicSmile a răspuns:

Primul este autorul iar al doilea numele cartii big grin
De dragoste:
Ellen Meister - Vieti paralele
Diane Chamberlain-Minciuni din dragoste
Danielle Steel-Ingerul pazitor
De mister:
Hakan Nesser - Cu ochii mintii

Astea le-am citit eu si le ador love struck
Mai ales - Vieti paralele smug

Funda?

| xAndreeaLaura a răspuns:

Sandra Brown -Sarutul ispitei,Dragostea fierbinte,Confruntarea;
Nora Roberts-Iubire peste timp;
Barbara Delinsky-Jocul iubirii,Invata sa iubesti;
Cheryl Holt-Lectii de amor;
Danielle Steel-Inger pazitor,Ecouri,Varstele dragostei;
Diane Chamberlain-Minciuni din dragoste;
Eloisa James:Atingerea dragostei,Un sarut la miezul noptii;
Mary Jo Putney-Umbrele trecutului,Dandul pasiunii, Compromisul inimii;
Amanda Quick-Tainele trecutului, Legamantul iubirii, O relatie periculoasa;
Lisa Jewell-Petrecerea lui Ralph.
Eu le-am citit, sper sa-ti placa si tie:*