| Plecatadeparte a întrebat:

Ce carti interesante, care starnesc interesul stiti? Vreau o carte care sa merite sa fie citita.(fara carti cu vampiri sau fantezie)
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Scarpinici a răspuns:

Personal, si mie imi place sa citesc ocazional, cand plictiseala e mare.Eu citesc mai mlt Agatha Christie.Sunt carti in care ai ce invata, e ceva gen "Sherlock", deductii logice. Personal, nu am putu sa cred cand am citit prima carte. M'a prins din prima.....atata gandire e departe de a fi inteleasa de oricine. Ti'as recomanda pentru inceput 10 negrii mitiei, Triunghiul Etern si O supradoza de moarte. Asta este pentru inceput, daca preferi si alte variatii gen "comedie", "aventura", "actiune", iti pot recomanda din fiecare, insa pentru inceput incearca una din aceste trei carti, iti spun eu merita.

6 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Sunt "expert" in citit, citesc mult:ti-as recomanda"Ocolul Pamanntului in 80 de zile"(Jules Verne)
"Nimic nou pe frontul de vest"
"Capitan la 15 ani"(Jules Verne)
"Robinson Crusoe"
Acum depinde de fiecare ce gen ii place sa citeasca.Cati ani ai ca iti mai pot recomanda

| FeliciaCorinaA a răspuns:

"Tacerea Mieilor" - Thomas Harris
"Furia" - G.M. Ford
"Rascoala","Adam si Eva" - Liviu Rebreanu
"O iubire" - Dino Buzzati
"Codul lui Da Vinci" - Dan Brown
"Viata pe un peron" - Octavian Paler
"Citadela" - Antoine de Saint - Exupery
"Balciul Desertaciunilor"- William Thackeray

Cam acestea sunt cartile care mi-au placut cel mai mult. Sunt de categorii diverse dar foarte interesante. Sper sa iti placa! happy

| floryynnel a răspuns:

Ciresarii-Constantin Chirita
Cei 3 muschetari-Alexandre Dumas
Colt Alb- Jack London
Cainele din boskerville- A. Conan Dovle
Baltagul- Mihail Sadoveanu
Venin- Colin Falconer
Sunt foarte multe, depinde de genul care iti place, dureaza putin pana le prinzi gustul dupa citesti non-stop

| LanaDelRayFan a răspuns:

La Medeleni(Ionel Teodoreanu);
Oliver Twist(Charles Dickens);
Robinson Crusoe(Daniel Defoe);
Aventurile lui Tom Sawyer(Marc Twain);
Sa le citesti pe acestea; sunt foarte interesante! Lectura placuta!

| Dєєa a răspuns:

Victor Ostrovsky : By way of deception
Jules Verne: Ocolul Pamanntului in 80 de zile
Sun Tzu: Arta razboiului
Volkman Ernest: Spionaj, Ed. Rao.
fundita? plzz

| qindet a răspuns:

11 minute de paulo coelho
o poti citi online aici:
http://cartielectronice.blogspot.com/......te-de.html