| inlove96 a întrebat:

Ce carti mi-ati recomanda pentru clasa a 8-a? Mie imi plac foarte mult cele de aventura, dragoste...sunt o fire romantica!winking.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Citeste ceea ce ai nevoie pentru examen:o scrisoare pierduta de exemplu

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Enigma otiliei(iti trebuie pentru liceu dar e buna, chiar foarte buna), elevul Dima dintr-a 7a (daca ai avut o deziluzie in dragoste iti recomand sa nu o citesti) si Amurg...(imi plashi, plashi plashi). Bafta la citit!

| Kid_5810 a răspuns:

Nopti in Rodanthe(Nicholas Sparks)-dragoste O plimbare de neuitat(Nicholas Sparks)-dragoste Ultimul cantec(Nicholas Sparks)-dragoste hmm thinking Aventurile lui Tom Sawyer!laughing dar cred ca ai citit. aa da 'Cismigiu et Company' si continuarea'Buna dimineata baieti' scrise de Grigore Bajenaru.In clasa a 8-a o sa ai multe citate din cartile asteawinking Sper ca te'am ajutat

| Keriam a răspuns:

Magicianul-john fowles

| Drusca a răspuns:

Lampa lui Aladin din 1001 de nopti.E o carte de aventura dar si de dragoste. Pare copilareasca(dupa coperta)...dar e faina