| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti trebuie sa citim daca chiar nu ne place?

7 răspunsuri:
| onlyme2851 a răspuns:

Daca nu ai dat bacul in, trebuie sa le citesti pe cele prevazute in programa. Oricum astea iti vor fi date si de catre profesorul de romana. In rest, ar fi bine sa citesc cate ceva de la autorii marcanti romani, apoi cei straini.

| Okami23 a răspuns:

Cele de la scoala "trebuie citite"
cititul trebuie sa fie de placere, nu de obligatie

| Park1Suin a răspuns:

Citesti ceia ce-ti place.Trebuie s-a stii ce tipuri de carti ati plac. Aventura, drama, enciclopedii sau poezii.

| nursa a răspuns:

Cele ce sunt obligatorii mai pe intelese cele ce sunt trecute in programa scolara.

| Kapkha a răspuns:

Da, cartile de la scoalalaughing
iar dupa aia ce carti consideri tu

| coolalexandru3 a răspuns:

Daca nu esti fan al cititului incearca sa citesti ceva care sa iti placa cum ar fi "Jurnalul unui Pusti".

Funda?

| AndreiCRV a răspuns:

Eu iti recomand calatorie spre centrul pamantului sau chiar calatorie in jurul lumii sunt foarte interesante! Succes.