| Bogdan_Cernat_1997 a întrebat:

Ce chimie si ce biologie iti trebuie pentru facultatea de Medicina? si care sunt cele mai bune facultati din Romania?!?!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

La biologie iti trebuie materia din clasa a11-a(anatomia si fiziologia omului) iar la chimie cea din clasele 10-11(chimia organica).
Cele mai bune facultati sunt cele de la Cluj si Bucuresti.

| katahd01 a răspuns:

Cele mai bune sunt dincolo amice! in legatura cu asta dai exam de admitere din ce studiezi in clasele 9-12 la biologie si la chimie. Trebuie sa ai bacu luat si sa iei o nota de 9 ca sa intri la faculta la admitere! totusi cele mai bune de la noi sunt in cluj dar iti vei regreta zilele daca stai la camin