| Gabyriela88 a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la bac 2018, la romana?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Poate sa cadă orice operă așa că e bine sa știu câte puțin din toate, învață acum cat mai e timp.Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Sigur "Amintiri din lasa netul si invata".
Mai, daca planuiesc in viitor sa ma fac Nostradamus, ma jur ca voi inventa masinuta timpului si iti voi spune, ca un Nostradamus / Dumenezeu asa cu ma vezi tu.
Lasand gluma la o parte, de unde sa stim noi si de ce ne-ai crede in stare de a da cu presupusul (in acest context)?

| DeathOfDreams a răspuns:

Am un feeling puternic că la real va fi Eminescu sau nuvelă.

| Andwta a răspuns:

Ma gandesc la "Luceafarul " si "O scrisoare pierduta". In ultimi 3 ani a fost romane si nuvele, poate acum ori e poezie ori comedie ori balada. Aflam maine?

| g4mma a răspuns:

Elevii

| sammy7 a răspuns:

Fata

| Raptorz a răspuns:

Iti zic eu frt:

Iona la uman

| 7NEro a răspuns:

Redactează un eseu de 400 de cuvinte despre relaţia dintre două personaje într-un text dramatic studiat, aparţinând unuia dintre autorii canonici: I.L. Caragiale, Camil Petrescu sau Marin Sorescu.