| LEDKIT a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la evaluarea nationala? Stiu ca se extrag dar ce parere aveti > Eu unul cred ca poate pica : Basmul; Genul liric\epic, fabula,mesaj, titlu

Răspuns Câştigător
| RoDanny a răspuns:

Eu cred ca pic liric am asa o presimtire daca nu pica asta e mergem inainte imi este foarte frica la romana la mate nu asa de tare big grin

| LEDKIT explică (pentru RoDanny):

Ba, nu mai inteleg nimic. Cum de a ajuns romana sa ne sperie in halul asta. Adica mi se pare scandalos sa murim de frica la romana iar la mate sa nu avem nicio treaba. Eu cred ca va pica fabula, sau mesajul.

| RoDanny a răspuns (pentru LEDKIT):

Sa dea Dumnezeu

3 răspunsuri:
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Oameni buni, de ce nu uitatinpe modelul propus, pe sesiunea speciala, si pe acestea de anii trecuti? Daca le analizezi corect, vezi ca e destul de clar ce ne da! Ca sa iti raspund concret, sigur o sa fie argumentare, si aproape 100% ceva din genul epic! Eu pariez ca argumentrea va fi pe genul epic, fabula basm sau balada. Multa bafta! O zi iti ajunge ca sa inveti tot de la 0