| mariii11 a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la subiectul 3, la bac romana 2017?

13 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Parerea mea este ca poezie si ar fi bine love struck

| MedionTcO a răspuns:

Nimeni nu stie exact, sunt doar niste pareri. Eu stiu ca nu a mai fost de mult liric.

| Pabibabum09 a răspuns:

In loc sa stam sa întrebam degeaba "ce o sa pice la bac?!?" mai bine ne punem pe invatat. laughing Raspuns dedicat celor care anul acesta au examenul!
Se stie insa, ca nimeni nu poate ghici in circumstantele astea, dar ne place sa întrebam... laughing laughing

| xFlo a răspuns:

Am auzit de la cineva care face pregatire cu o profa care se ocupa de subiectele pentru BAC ca la romana ca la rel sun sanse mare sa pice Eminescu iar la uman unul din marii clasici (I.L Ccaragiale, Ion Creanga, Mihai Eminescu, Ioan Slavici)

| Karinakari99 a răspuns (pentru xFlo):

Doamne ajută să fie așa!

| Alexandra1198 a răspuns (pentru xFlo):

Hm m-am uitat pe subiectele din anii anteriori si mereu daca la real a fost poezie si la uman a fost la fel. gen daca la real ar pica Eminescu si la uman ar trebui sa pice ceva liric

| Bianca_Ganea_1997 a răspuns (pentru xFlo):

Este din sava cumva profa? am inteles ca profii de acolo sunt in comisia pentru bac.

| Draghici_Mihaela_1991 a răspuns (pentru xFlo):

Si in toamna? Crezi ca stii?

| Ayana2017 a răspuns (pentru Bianca_Ganea_1997):

Ai idee cam ce ar putea sa dea in toamna? Ai auzit ceva?

| Ayana2017 a răspuns (pentru xFlo):

Ai auzit ceva de seziunea a doua? Ce vor da?

| AntoniaAndreea98 a răspuns:

Salut prieteni TPU! Eu sunt la real si am invatat : " Moara cu Noroc ", " O scrisoare pierduta","Luceafarul "," Testament ", " Plumb", "Ultima","Enigma" si " Povestea lui Harap-Alb". Ce spuneti... este in regula?

| Andra_AndrutZa_1998 a răspuns (pentru AntoniaAndreea98):

O scrisoare pierdută nu mai pica ca o picat la sesiunea specială de bacalaureat

| Marioanaaa a răspuns:

Am auzit de relatia intre 2 pers in basm