| danu77 a întrebat:

Ce credeti ca va pica la evaluarea nationala, ma refer la opera : eu mizez pe balada sau fabula, ca pana acuma numa poezii de la genul liric au venit, poate schimba chestia asta. laughing

12 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......4752_n.jpg
Va pica ce vor cei de la minister.
O zi plăcută și mult succes!

| KinekT a răspuns:

Eu sper sa nu ne vina mesajul textului sau semnificatia titlului. Eu as miza pe fabula/basm/balada

| Paulvasile10 a răspuns:

Nu ne da doina si dramatic, asta cam e sigur, eu cred ca ne da ori pastel, ori basm

| danu77 explică (pentru Paulvasile10):

Fain ar fi un pastel

| Paulvasile10 a răspuns (pentru danu77):

Fain ar fi sa pice basmul laughing

| Levelstar a răspuns:

Basm-Balada populara
Cred ca ne da sa argumentam ca o opera studiata la clasa este balada populara

| danu77 explică (pentru Levelstar):

Eu sper sa argumentam ceva cu textul in fata ca astfel asa da sanse la mai multi sa ia note mari.

| Levelstar a răspuns (pentru danu77):

Asa este, ai mare dreptate, cu ajutorul textului poti sa faci o compunere exprimandu-te de acolo.
Iti urez succes si note cat mai mari

| danu77 explică (pentru Levelstar):

Si eu iti urez succes si nu uita sa fi atent, cam asta scade la note de multe ori se intampla

| Levelstar a răspuns (pentru danu77):

Partea comuna este sa fii relaxat si sa nu te grabesti. Avand mari emotii ai putea sa te panichezi si sa uiti tot ce ai invatat.

| d0areu a răspuns:

Sper sa nu pice genul dramatic laughing

| the1975 a răspuns:

Eu cred ca o sa ne dea fabula, basm sau comedie, dar nu pe text studiat happy