| xDJMAKOTOx a întrebat:

Ce credeti ca va pica marti la Evaluare la romana?

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut. Si eu sunt clasa a8a, si cred ca va pica basmul sau genul liric. Bafta la Evaluare happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric ceva ce nu a picat anul trecut.

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta nu are pic de logica, ca ghicitul nostru nu te ajuta deloc, dimpotriva, iti poate creea falsa speranta, ca inveti un subiect care este posibil, sa nu-ti pice la examen.
Cum subiectele sunt secrete, facute de 3-4 oameni din tara, nu exista "ghicit" sau "crezut", care sa te ajute.
Pune mana si repeta toata materia, ca sa ai habar despre toate subiectele posibile.
Un singur lucru este cert, nu se va da la examen, ceea ce s-a dat deja anul trecut.

Inca un sfat care te poate ajuta enorm la examen: statul pana la 4 dimineata pe forumuri (ca acum), nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, iti oboseste creierul, iti scade drastic puterea de concentrare si evident, duce la nota mica la examen ori chiar pierderea lui.

| xDJMAKOTOx explică (pentru Violleta2022):

Stiam deja ca voi primi raspunsuri de genul, va multumesc pentru parerea despre intrebarea mea, nu ma consideram o persoana logica oricum. Avand media 10 la romana pe toti anii de gimnaziu, pot spune ca macar "am habar" despre orice subiect ar pica, singurul motiv pentru care am decis sa intreb pe TPU este sa ascult opiniile si intuitiile celorlalti utilizatori. happy

Nu as avea aceeasi certitudine ca dumneavoastra, totusi, ca nu are cum sa reapara genul epic si acum. In 2016 si 2017 (doi ani la rand) s-a dat liric, asa ca orice e posibil. De asemenea, nu as fi convins ca nimeni nu stie subiectele decat acei stimati profesori care le redacteaza. Cateodata, cuvantul se raspandeste mai repede decat ne asteptam happy

Din nou, va multumesc pentru sfat si va asigura ca nu am stat pe forumuri pana la 4 dimineata, intrebarea fiind pusa pe la 11 sau 12 daca tin bine minte.

| Einstain01 a răspuns:

Ne vor pica fetele, clar