| rotrezestete a întrebat:

Ce credeti despre doctorii care insista cu intrebari legate de bani, "ce lucrezi?", si orice alte intrebari care "au cost"?

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Niste sugative. Masoara teritoriul.

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt ramuri ale medicinii unde este necesar ca medicul sa stie ce fel de munca prestezi ca sa isi dea seama daca problema este cauzata de mediul profesional. Dau un singur exemplu, hernia de disc este mult mai frecventa la persoanele care fac munca fizica, ridica greutati de ex.

| cryssu2008 a răspuns:

Inseamna ca este un doctor mai simtit. Nu-ti cere spaga peste masura. In functie de salariu

| RUMBURAK a răspuns:

In ziua de azi banul este inaintea oricui si a orice.nu as condamna atat doctorul cat sistemul care l-a adus in situatia asta. daca ar castiga 2000-2500 de euro si ar m-ai cere ar fi scarbos. dar cand vine la posta o kila de facturi si rate uiti de juramantul lui hipocrate si de pasiunea ta de mic.esti doar o parte din cei ce vor sa duca acasa si ceva peste salariu.ca oricare din noi. teoria e frumoasa dar practica, viata reala te da repede cu capul de pereti. ceao.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor sa-si schimbe profesia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intretinere domnule. O vila pe undeva, locuinta personala, casa de vacanta, copii la facultate...Crezi ca numai noi avem greutati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar vorbesc copii fara sa stie despre ce! si cei maturii fara de stiinta!
Doctorii insista cu asemenea intrebari deoarece multe boli pot fi BOLI PROFESIONALE iar MEDICINA MUNCII nu prea functioneaza. Asa ca pina sa vorbiti de salarii sau spaga ar trebui sa va ginditi ca doar stind si acest lucru pot face o patologie si stabili despre ce boala poate fi vorba. ( adolf )