| parachute a întrebat:

Ce credeti despre limba rusa?

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

Lumea ignorantă (poate rău-voitoare sau chiar proastă) spune despre ea că e inutilă, demodată.

Nu ştiu limba rusă dar mi-aş dori să am ocazia să o învăţ pentru a putea cunoaşte mai bine cultura rusă. Deşi ignorată din rea-voinţă, cultura rusă/sovietică este una dintre cele mai bogate culturi universale, cu realizări măreţe în foarte multe domenii, fie că vorbim de literatură, muzică, film, ştiinţă etc.

Deşi relaţiile cu Rusia s-au răcit foarte mult în ultimul timp, cunoaşterea limbii ruse poate crea oportunităţi profesionale atât pe termen scurt cât şi pe termen mediu şi lung.

5 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

E o limbă destul de interesantă. Deşi nu sună la fel ca engleza sau franceza etc, rusa e aparte în felul ei. Îmi place accentul rusesc.

| KodrutZ a răspuns:

E o limba posibil de viitor. Engleza si-asa o invata toata lumea, mai mult sau mai putin corect. Pesimistii e obligatoriu sa invete rusa, chineza si indiana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este la fel de comuna precum franceza si engleza.nu este asa grea precum pare.mie una chiar imi place happy

| SERIALS a răspuns:

E o limba exceptionala

| BombonikThaa a răspuns:

Este o limba interesata. Dupa parerea mea este si destul de grea big grin