| tilica91 a întrebat:

Ce diferenta e intre limbile:coreeana, chineza si japoneza?

6 răspunsuri:
| sufletsel a răspuns:

Daca scrisul se aseamana foarte mult nu inseamna ca nue xista nicio diferenta intre ele, sunt limbi diferite care se vorbesc in tari diferite!

| IzabellaVanessa a răspuns:

Pai sunt 3 limbi diferite.cum e romana engleza si.franceza laughing
sper ca ti'am fost de ajutor big grin

| Th3H4ckerB0y a răspuns:

Pai e o diferenta. sunt 3 limbi diferite dar seamana si scrisul si cuvintele. ca si italiana spaniola franceza. seamana si ele big grin funda!

| positivity a răspuns:

Buna. =3
Eu invat japoneza, sau incerc sa o invat.
Oricum, aceste trei limbi difera una de alta. Sunt total diferite.
Dintre limbile astea, chineza e cea mai grea. =3
Coreeana e destul de usoara, la fel si japoneza.
Oricum, limbile acestea difera prin modul de scriere, pronuntia. si multe altele. Limba japoneza are trei - patru alfabete, printre care si Kanji, care se foloseste si in China.
Nu sunt eu specialista, dar aceste limbi sunt diferite una de alta.

| InuIo a răspuns:

Una maaare. Ei scriu cu caractere si doar asta au in comun. Si noi scriem cu litere dar nu poti sa zici ca germana, romana si engleza nu se deosebesc.

| FLOBAR a răspuns:

Pai la fel e si cu limbile de origine latina.
sunt trei limbi diferite, si scrierea o au diferita numai ca noi nu ne dam seama