| TheMechanix a întrebat:

Ce e aia educatie si cultura generala?

10 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Nu are rost sa-ti explicam caci oricum nu ai intelege!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai poate fi o categorie, poate fi inclusa in programa scolara...intrebari de cultura generala din toate domeniile. exact cum te-ai duce la un concurs si iti pune intrebari de cultura generala cum ar fi:
in ce an s-a nascut cutare actor, poet, artist si tot asa...

| stresat a răspuns:

Vezi pe dexonline

| Kikoo a răspuns:

Ceea ce nu ai tu

| Wehrmacht a răspuns:

O categorie unde se cersesc raspunsuri la teme si mai vezi si cate un ratacit care intreaba de nu stiu ce bestie in metin.

| daηă a răspuns:

O categorie ce să fie? raised eyebrows laughing

| IzabellaVanessa a răspuns:

Cum sa nu stii ce inseaman educatie si cultura generala.laughing)
scuza'ma ca rad.dar totusi.laughing)

| manke a răspuns:

Acesta e un site interesant de cultura generala: http://www.poftim-cultura.ro/;)

| Deeafrm a răspuns:

Aia care te'a invatat mataa happy. acum cativa ani! dar tu nu o aiii! happy

| diib3 a răspuns:

Aoleo, când vezi o carte cred că îţi pui întrebarea asta în minte: "Ce e chestia aia în formă de dreptunghi de colo? Arată ca ceva ce am mai văzut la şcoală dar nu ştiu ce ce."Cultura generală este ce ştii tu, dar nu despre jocurile de pe net, cultura generală cuprinde cel mai mult: istoria, geografia, muzica(compozitorii), româna şi la clasele mai mari zoologia, biologia şi botanica(şi bine înţeles cele menţionate mai sus de asta).Şi, dacă ştii să scrii cum să nu ştii ce înseamnă educaţia?!(semnul exclamării a fost folosit ca să arate mirare)Educaţia e aia care ţi-a dat posibilitatea să întrebi ce este.