| Birsan_Ana-Maria_1966 a întrebat:

Ce este fiica nanei mele pentru mine?
(ps scuze de categorie)

10 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nana= nasa
Ar fi un fel tot de nasica, nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot Nasa!

| IIIshaneIII a răspuns:

O fi vreun pui de extraterestru, nu mai bine o intrebi pe ea?

| georgyanaaa a răspuns:

Mamei sau nanei
daca este mama ta adevarata sunteti surori de sange dar daca tatal tau s-a casatorit iarasi si acea femeie mai are un copil atunci sunteti frati vitregi de tata sau de mama depinde

| georgyanaaa a răspuns:

Daca este a matusei sunteti verisori
daca este a surori tale iti este nepoata
acum depinde ce ai vrut sa spui prin nanei sunt multe forme la acest cuvant

| IFeelS0Alone a răspuns:

Nana inseamna sora din ce stiu eu. Fica surorii tale iti este nepoata.

Răspuns utilizator avertizat
| Antihristul a răspuns:

Bunica.

| Malia00 a răspuns:

Daca "nanei" inseamna matusa atunci fiica ei pentru tine este veisoara ta!

| Birsan_Ana-Maria_1966 explică:

Prin "nana" ma refer la cea care mi-a cununat parintii si care m-a botezat pe mine