| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai ușor la Bacalaureat: biologie vegetală și animală sau chimie organică(I, II)? Știu că la biologie trebuie să învăț doar materia de clasa a IX-a și a X-a.

2 răspunsuri:
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Uite cum sta treaba:la biologie poti sa inveti singura dar la chimie trebuie neaparat sa faci meditatii daca vrei sa iei nota mare.Eu am dat chimie organica si mi s-a parut destul de simpla, dar nu dau bacul in locul asa ca tu trebuie sa decizi ce faci in functie de abilitatile tale intelectuale. Sper ca te-am ajutat!

| AqCoX a răspuns:

Biologia!