| GreenOrange a întrebat:

Ce este posibil sa pice anul astaa evaluarea nationala la romana? Gen dramatic, imn? Care credeti ca sunt sansele sa pice genul dramatic?

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, consider ca sansele noastre sa pice dramatic sunt moarte. S-a dat la sesiunea speciala crying Spera sa ne dea macar epic, e ultima speranta laughing

4 răspunsuri:
| Capsunicaaaa a răspuns:

Genul dramatic ma gandesc ca sunt sanse foarte mici sa pice deoarece s-a dat la sesiunea speciala, adica la cea pentru olimpici. Si nici imnul nu cred ca se da adica e aiurea rau. Dar nu te baza pe chestiile astea. Invata tot. Chiar si basmul care s-a dat anul trecut.

| GreenOrange explică:

Multam pentru raspunsuri laughing tare m as bucura sa pice dramaticu' da' ma indoiesc. sper sa NU pice pastelul, ca m am ars.

| Anonimul5848 a răspuns:

Genul dramatic, comedie si imn - 1% sanse.

Iti recomand sa stii bine fabula, nuvela si doina. Cred ca aceste opere literare vor fi date la examen.

Bafta! Si eu dau examenul.