| LittleWhiteCherry a întrebat:

Ce este un plan de idei?

Răspuns Câştigător
| fryekid a răspuns:

A mai fost pusa intrebarea.

"Un text are mai multe fragmente si fiecare fragment are o idee mai importanta.Impreuna formeaza planul de idei al textului. Daca trebuie un plan de idei pentru o compunere/creatie, planul de idei va cuprinde cateva enunturi importante despre ce trebuie sa contina textul."

| Amalitii_Samy_1990 a răspuns (pentru fryekid):

Planu de idei sunt mai multe propozitii importante dintr-un text, la un loc (clap)

4 răspunsuri:
| Beatrice a răspuns:

Planul de idei al unui text... Uhm, textul are mai multe fragmente, iar fiecare fragment are o idee principala.Toate ideile principale formeaza planul de idei.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un plan de idei este un rand de propozitii din acea naratiune mai importanta... Cred ca v-am ajutat cu raspunsul thumbs up:-p