| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un vampir energetic?

Răspuns Câştigător
| dorinaugustin a răspuns:

O ipoteza. la fel ca si ozn-urile happy

12 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Un "parazit"laughing, devorator de sângetongue.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De regula e o persoana cu probleme interne, de natura disfunctionala afectiv interrelational, social si sexual, si care, avand mereu un deficit energetic, in prezenta celor ok, sau mai incarcati pozitiv, "aspira" din proximitatea acestora energie benefica, iar cei "furati" sunt apoi o vreme mai obositi, usor apatici, si resimt un disconfort evident!
Am patit asta de cateva ori, si e foarte nasol!

Cel mai grav e cand o astfel de persoana are relatii intime cu un a normala, si pe care o lasa fara vlaga o perioada variabila de la caz la caz, in functie de mai multi factori!
Dupa asa o faza, trebuie mai multa odihna, alimentatie mai consistenta, cu multe fructe si legume, si frecventarea unor persoane ok, cu care cel aspirat se simte foarte ok, pentru a-si reveni cat mai repede!

| mircea a răspuns:

Sincer, nu am mai auzit pana acum. Dupa cum este denumit, parca s-ar hrani cu "energia vitala a corpului"?

| just|breathe a răspuns:

Un om care iti ia energia, stand in compania lui.

| MrBlueEnergy a răspuns:

Pentru ce a fost pusa intrebarea? nu ai dictionar?

| Anonim_5535 a răspuns:

Fura energia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un vampir energetic este un canibal energetic ce nu-si duce treaba pana la capat(adica nu te mananca complet de energie, flescaindu-te pana la dezintegrare) ci doar iti musca un pic din beregata energetica si dupa aia se face un film.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un vampir energetic este un individ capabil sa altereze campul energetic al unui alt individ in mod constient sau inconstient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care suge, suge, suge energie. E ceva defect.In momentul in care orice piesa pe baza de energie se defecteaza dar nu se opreste va genera un consum mai mare pe circuitul respectiv.Deci acea piesa putem s-o includem in categoria vampirilor energetici,.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unu care se incarca de la priza, sta cu destele in priza pina-i iese fum pe urechihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vampirul energetic este o fiinta umana la fel ca ceilalti doar ca are puteri "paranormale" de a absorbi enegia celolalti in cele mai multe cazuri vampirii enegetici sunt rai

| humveeboy a răspuns:

Vampiri energetici sunt cei care sunt nascuti sambata si care s au nascut dupa 10 luni, adica atunci cand esti deocheat de cineva te simti cam lipsti de energie! Inseamna ca tocmai ai fost muscat cum spunea cineva mai jos!