Întrebare recomandată | Petrovic a întrebat:

Ce examene Cambridge se echivalează la BAC?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cae

| Violleta2022 a răspuns:

Nici unul!

| zurick a răspuns:

De la pet se recunoaste de fapt.
https://sites.google.com/......acalaureat

| Cosmin106 a răspuns:

CEF (cambridge english first, nivel b2), dar depinde si de profil deoarece proba la bac pentru engleza e pe mai multe nivele, in functie de acesta. Eu vorbesc strict de profiul meu (mate-info) pentru ca si eu fac pregatire sa-l dau anul asta...

| Samariteanul a răspuns (pentru Cosmin106):

Am si eu o intrebare pentru tine.Eu nu sunt prea bun la engleza, insa la vara o sa invat intensiv.Crezi ca pana in primavara urmatoare o sa fiu pregatit sa-l dau?

| Cosmin106 a răspuns (pentru Samariteanul):

Depinde ce inseamna "intensiv" pentru tine... In primul rand, o sa trebuiasca sa faci pregatire cu o profesoara de engleza are stie cu ce se mananca examenele astea. Ea o sa-ti dea un test, iar dupa punctajul obtinut la acesta iti va putea arata clar la ce nivel esti si unde ai putea ajunge daca mai lucrezi cateva luni. Nu poti reusi fara o profesoara deoarece trebuie sa ai pe cineva care sa-ti dea teste sa lucrezi si sa ti le corecteze, dar si sa-ti explice mai exact cum se procedeaza la examen. Daca muncesti e foarte posibil sa-l ei deoarece este disponibil pentru mai multe nivele; de la cei mai neinitiati (A1) pana la cei mai avansati (C2).

| Samariteanul a răspuns (pentru Cosmin106):

Multumesc.Am sa muncesc si sper sa-l iau.