| Maria2432 a întrebat:

Ce faci daca o facultate iti cere media de absolvire a anilor de studii de la disciplina chimie si tu ai facut chimie pana in a 10 a? Sunt la liceu economic, asa ca am făcut chimie pana in a 10 a, se dau competente sau?

5 răspunsuri:
| Filip_Horațiu_1967 a răspuns:

... am făcut chimie, doar până în a X -a... Nu-ți sună mai armonios? iartă

| Frank51 a răspuns:

Facultatea nu îți cere niciodată mediile anilor, decât dacă admiterea se face prin concurs, și condiția de departajare stipulează acest fapt.

| username5729 a răspuns:

Spui ca ai facut doi ani si mentionezi media pe acei ani. Altceva nu ai ce face.

| Anonimu7041 a răspuns:

Sunt multe facultati care cer mediile acestea, spre deosebire de multi pe aici care zic ca nu cer.
Este simplu.
De obicei, aceste facultati cer note alternative, spre exemplu chiar la Politehnica ti se cere media la informatica, iar daca nu ai facut, se ia media la bio spre exemplu.
Deci, pe scurt, undeva scrie in metodologia admiterii cum se procedeaza.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai intri cu media anilor în care ai făcut chimie.