| DeCeMaiContează a întrebat:

Ce facultate ati alege? Jurnalism sau Economie si Administrarea Afacerilor?

10 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu conteaza facultatea; oricum vei primi 12% in plus atunci cand duci comanda la M'c Donald, acelora care au facut scoala din pasiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai calitati pentru jurnalism?

| DeCeMaiContează explică (pentru anonim_4396):

Eu zic ca da

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Esti un bun santajist?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua. Dupa parerea mea, ideal ar fi sa iti alegi singur faculatea, dupa cum iti place tie.La revedere si o zi buna!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu-mi adau seama ce ai face cu Jurnalismul. Sa mori de foame, poate.

| Adiadictie a răspuns:

Pe toate trei

| SynapseNinja a răspuns:

Dintre cele de mai sus, aș alege Economie și Administrarea Afacerilor, de fapt la asta vreau sa intru eu, vreau sa o fac la Iasi, la secțiunea Economia serviciilor, comerțului și turismului (sau ceva de genu). Plus că aici se intră doar cu media de la bacalaureat, însă depinde de norocul tău dacă în respectivul an e mai mică sau mai mare concurența, mai bine să ai media de la bacalaureat mai mare. Numai că aici, din ce am inteles, faci ceva mate, acum depinde și de plăcerea ta, dacă vrei sau nu.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Comunicare si relatii publice sau Unefs

| Ramona3k3 a răspuns:

Psihologie.
Dar din variantele de mai sus, as alege jurnalismul. Nu zic ca e cea mai buna alegere, dar eu una asta as alege.