| GoodMood a întrebat:

Ce facultate e mai usor de terminat: sociologie sau psihologie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu de sociologie, dar știu că facultatea de psihologie are un grad ridicat de dificultate. Cu toate astea, dacă vrei să te faci psiholog, du-te la psihologie. Dacă ăsta e visul tău, deja e mai ușor.winking

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sociologie clar dar și mai puține opțiuni de angajare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sociologia e mai ușoară. SOCIOLOGÍE s. f. Știință care se ocupă cu studiul descrierii structurii și fiziologiei societății, al relațiilor interumane în cadrul grupurilor sociale, precum și al instituțiilor din societatea dată. [Pr.: -ci-o-] – Din fr. sociologie.

Psihologia se ocupa cu studiul psihicului uman, deci e mult mai grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologia e mult mai grea, trebuie, ca roman, sa accepti diverse pe care cultura nu te lasa in mod uzual sa le tolerezi. Adica sa tolerezi minoritati, sa tolerezi viziuni diferite, opinii etc.

| Anonima163333 a răspuns:

Sociologia e mai simpla.