| Valisarpe a întrebat:

Ce facultate pot urma pentru a lucra in cadrul protectiei mediului sau a consumatorului sau slujbe la stat?

1 răspuns:
| EaEmma a răspuns:

Buna ziua!
Facultatea de Agricultură/Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară "Ion Ionescu de la Brad" din Iaşi
Facultatea de Inginerie Alimentară, Turism și Protecția Mediului/Universitatea "Aurel Vlaicu" din Arad
Facultatea de Inginerie Alimentară/Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară a Banatului „Regele Mihai I Al României" din Timişoara
Facultatea de Controlul şi Expertiza Produselor Alimentare/Universitatea "BIOTERRA" din București