| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate sa aleg? Inginerie chimică sau farmacie?

9 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Biochimie. E mult mai ok

| Violleta2022 a răspuns:

Numai ce-ti place tie, fiindca tu vei profesa in urma terminarii ei.

| relian a răspuns:

Inginerie chimica, asta daca te pricepi.La farmacie o s-a fii farmacist si aia e tot.In chimie poti lucra in multe sectoare, inclusiv cel farmaceutic.
Daca doara faci scoala sa fie si sa ai un job, apoi uiti si ce ai invatat, mergi la farmacie, acolo nu te cauta nimeni de ce stii sa faci sau nu stii laughing

| Frank51 a răspuns:

De câte ori să mai repet, teologie.

| aditimus a răspuns:

Sincer, nici una.
Arta, Jurnalism sau Geografie/Turism

| StrongHeart a răspuns:

Ce vrei, dar alege ceva ce iti place, nu te gandi doar la bani, ia in calcul si ce implica meseria si ce oportunitati de viitor ai dupa ce termini.

| AlinMrs a răspuns:

Sincer, ce crezi ca ti-ar face placere sa faci pentru tot restul vietii. Stiu ca suna banal si cliseic, insa nu ai vrea sa termini o facultate, sa te angajezi si sa lucrezi intr-un domeniu x ani si sa te trezesti. Da sa te trezesti ca ti-e scarba sa mergi la munca, sa iti fie sila si sa nu ai nici o motivatie. Vezi ce te pasioneaza chiar daca presupune sa faci x facultati sau sa schimbi n locuri de munca. In timp iti vei da seama singur. E important sa fii bine platit insa nici asta nu o sa te mai multumeasca dupa o perioada de timp, asa ca singur trebuie sa iti descoperi vocatia si sa te dedici 100% Succes!

| Grof_Paul_2001 a răspuns:

Farmacie,ca e mai banoasa

| Sorel123 a răspuns:

Ce iti place