| Georgex12 a întrebat:

Ce facultate sa fac, sa urmez? Dupa ce voi lua bacalaureatul, vreau sa urmez o facultate. Sunt foarte pasionat de marketing in general indiferent ca vorbim de online sau offline. Ce imi recomandati? Ma gandeam la FEAA Iasi ( Facultatea de economie si Administrarea Afacerilor ) Sa fac FEAA? Se merita?

Răspuns Câştigător
| AKAE a răspuns:

Orice altceva dar nu FEAA Iasi! NU fa o facultate doar pentru ca ai auzit ca e usoara. doar sa zicem daca vrei sa faci contabilitate...in rest nu merita! am fost student acolo si iti spun din experienta. Decat sa cheltuiesti banii aiurea pe facultatea aia, mai bine nu o faci! Daca vrei sa devii specialist marketing si nu doar pe hartie, cel mai bun loc pentru tine este la Universitatea Alternativa sau la Institutul de Marketing(aceasta nu este facultate, este un curs)

| suntserios a răspuns (pentru AKAE):

Looooool.

Omul vrea sa faca o facultate la una dintre cele mai prestigioase universitati din tara si tu ii recomanzi o bomba de faculate si niste cursuri obscure care nici nu exista. Amuzant

| AKAE a răspuns (pentru suntserios):

Daca e atat de prestigioasa, atunci cand lumea aude ca faci FEAA, crede ca o faci doar ca sa zici ca ai o facultate? de ce considera ca e un fleac? Pe cand...ASE are o imagine mult mai buna si este un nume mai "greu". Cursurile acelea valoreaza cat un 1 an de facultate la FEAA si sunt sustinute de cei mai buni specialisti in domeniu nu de papagali.

| suntserios a răspuns (pentru AKAE):

Pai si ce tu i-ai recomandat ASE-ul?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza de unde ai diploma atata timp cat tu iti dai interesul si iti place domeniul. FEAA e una dintre cele mai bune facultati de profil dupa ASE-ul din Bucuresti.

| nnesuferitu a răspuns:

ASE Bucuresti. Academia de Studii Economice...nu stiu daca economia are treaba cu marketingul dar merita sa incerci