| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati pregatesc individul cu informatii despre manipularea maselor? Sau la ce facultati poti studia pentru a lucra in cercetare pentru acest domeniu?(..ar putea fi psihologie,politica, jurnalism?)

Multumesc.

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Pentru tine? Psihologie, ar fi 2in 1.

P.S... uneori ma sperie faptul ca am o memorie atat de buna!

| stpu a răspuns:

Ar fi in primul rand Sociologia.
Urmata de Stiintele Politice.
Cat despre Psihologie... nu stiu. Ar putea sa aiba cursuri despre asa ceva, dar primele doua au sigur.
Eu ca student la FSP am studiat despre manipularea maselor.

| stpu a răspuns:

Da, sunt student la FSP.
Acum depinde. Poti lucra in Parlament - consilierul vreunui deputat/senator. Poti lucra in Guvern. Poti lucra la Cotroceni. La vreun Minister. Bineinteles, astea sunt cele mai bune locuri si trebuie sa ai un noroc cu carul.
Pe langa astea poti lucra intr-o institutie a statului. Poti lucra in ambasade. Institut diplomatic, cultural. Poti lucra la primarie, prefectura.
Sunt oportunitati frumoase...
Dar la fel de bine poti ajunge si agent de vanzatori.

Răspuns utilizator avertizat