| mihaimihail2 a întrebat:

Ce îmi recomandați, Facultatea de Teologie Ortodoxa Cluj sau Facultatea de Teologie Ortodoxa Bucuresti? Va rog sa răspundeți serios, conteaza mult pentru mine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ambele sunt bune deci alege in functie de oras, unde ti-ar placea mai mutl sa stai, eu as recomanda Cluj dintre astea 2.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la cea care este cea mai apopiata casei tale natale.
Ca amandoua sunt la fel de bune, dar calatoriile astea de la orasul tau natal la facultate, vor poduce o mare gaura in buzunarul familiei, daca mergi prea departe de casa.
Alege cu intelepciune, ca nu-i distractie la nici una din ele, dimpotriva.

| Demidol a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce gaura in buget la calatorii?! Studentii au gratuitate la transport. Pot face si naveta zinic, daca rezista fizic. De asta in vacantele lor trenurile sunt mereu aglomerate. Tu esti rupta de realitate?

| Plato a răspuns:

Eu as zice Cluj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am stiut ca si popii fac facultate. Am crezut ca e de ajuns sa citesti biblia ca sa inveti tot ce trebuie despre ce vrei tu.
Vorbeste cu fratele teodosie ca te rezolva el. Fa la constanta, si nici nu trebuie sa te duci la cursuri. Acum ceva timp, vad ca era in jur de 5000 euro, dar or mai fi crescut preturile de atunci.
https://youtu.be/OThX0u7gbh0?t=151

| Demidol a răspuns:

Daca nu e o regula ca trebuie sa faci la cea din zona ta (asa era odata, nu mai stiu acum), atunci, recomand Clujul.