| Fcrb_Mihai_2002 a întrebat:

Ce importanta credeți ca are geografia in sistemul de învățământ?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Un tip mergea prin desert. Murea de sete. Se intalneste cu un negustor ambulant caruia îi cere apa. Negustoru îl refuza dar îi face o oferta buna la achizitionarea unui papion.
Tipul merge mai departe. Povestea se repeta cu alti doi negustori care îi ofera spre vanzare papioane.
In final ajunge la o oaza. Oaza e inconjurata cu sarma ghimpata si pazita de oameni inarmati. Vrea sa intre dar i se spune " Accesul in oaza e permis doar domnilor care poarta papion"
Morala povestii mele: Geografia / Istoria reprezinta acel papion care îți asigura accesul in lumea buna.
?

| Crackman a răspuns:

Geografia este importanta pentru a cunoaste unde esti, cine este langa tine Etc
Capitala Angliei este russiawinking poate prin 2020 cand incep astia asaltul asupra europei

| Shooterman a răspuns:

Eu cred ca locul ei este 3. Dupa romana si matematica. Fara geografie, vorbind la propriu nu stii pe ce pamant traiesti iar fara mate si romana vorbind la figurat ...tot nu stii pe ce pamant traiesti?

| eduardsabin a răspuns:

Pai este foarte importanta, poti invata multe, despre relief, clima, vreme, etc. mie imi place geografia, iti recomand sa te uiti la subcarpatii romaniei, o sa iti placa, mult succes