| Prezidentul a întrebat:

Ce inseamna, a scrie o fractie in forma ireductibila? (intrebare banala)

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Adica sa o simplifici pana nu se mai poate big grin de exemplu daca ai : 16 supra 8 o simplifici cu 2 si iti da 8 supra 4. apoi o mai simplifici o data cu 2 si iti da 4 supra 2. si inca o data cu 2 si iti da 2 supra 1 adica 2hee hee

7 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

O fractie care nu se mai poate simplifica

| blonda_6663 a răspuns:

Care nu se mai poate simplifica.

| pancake_4521 a răspuns:

O simplifici.si o simplifici...pana nu mai merge simplificata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o aduci la forma cea maai simpla, adica sa nu se mai poata simplifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thumbs up multumesc tuturor thumbs up

| Prezidentul explică:

Multumesc tuturor big grin!

| catalinnnna a răspuns:

A scrie o fractie in forma ireductibila inseamna sa o scrii pina nu se mai poate simplifica