| minnie91 a întrebat:

Ce înseamnă,, ai s-o infoi" si,, o infoi "... o profesoara des asa imi zice? big grin

21 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Verbul „ a înfoi" sau „ a se înfoi" nu există în dicționarul limbii române.
Dacă-ți mai spune așa spune-i că e proastă și că degeaba a ajuns profesoară.
Nici ca argotic nu l-am prea întîlnit și nu știu ce sens ar putea avea.
Sau, ca să fii mai mai puțin dur, comunică acest lucru părinților tăi, să meargă unul din ei la direcțiunea școlii, să aducă la cunoștință această exprimare a respectivei profesoare
și să decidă aceasta ( direcțiunea școlii) cum trebuie rezolvată problema. Adică această exprimare a profesoarei tale.

| corolav a răspuns:

Cît despre modul cum ne-ai prezentat acest al tău demers,
e de școlar de clasa a II-a.
Mă întreb în ce clasă ai putea fi.

| Samariteanul a răspuns:

Face mici glume pe seama ta.Depinde de contextul in care v-ati aflatbig grin

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

De ex, nu vreau sa fac cv, nu ma duc undeva, asa imi zice big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Atunci probabil se refera ca ai s-o incurci sau ai sa ai probleme, dar tot in gluma cred ca o zice big grin

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Eu interpretez într-un fel ca o sa ma bata big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Eh,nu cred. Daca nu e suparata sau furioasa in acele momente totul e ok.Iar daca e in acele momente furioasa si dupa ii trece e iar ok(numai sa nu intreci masura big grin)-(pot primi o fundita?)

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Inainte imi zicea ca as ma bata, dar acum imi zice ai so infoi big grin progress

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Da,un progress bun big grin

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Si nu inteleg de ce big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Ii e drag de tine, sau ii esti simpatic big grin (alt mitov nu vad)

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Simpatica'
ori ii sunt mai aproape big grin
cine stie big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Am si eu o colega care e indragita de profesoara de germana, deci e normal big grin

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Si tot asa ii zice? big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Nu la fel big grin, dar vorbeste tot timpul dragut cu ea.

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Cam asa si la mine, si ma dezmiarda big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Dragut big grin

| minnie91 explică (pentru Samariteanul):

Si cam m-am atasat de ea, si ea de mine big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru minnie91):

Asta e ok, nu strica o relatie elev-profesor.

Răspuns utilizator avertizat
| Crisstinayy12 a răspuns:

Adica te superi, prezent sau deseori