| LittleOwl a întrebat:

Ce inseamna
cheiloschisis
cheilognatoschisis
cheilognatopalatoschisis
palatoschisis?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrierea corecta era asta: heiloschizis cheilognato schisis cheilognato palato schizis palato schisis?

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca google translate, sau search on google fiecare cuvant.

| Ione1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Iată un exemplu de persoană (Ioneasca1001) care deși nu știe răspunsul răspunde!
Palatoschisis is a frequently occurring birth defect in man and domestic animals. It is caused by a failure of the elevation, apposition or fusion of the lateral palatine processes, resulting in the persistence of a slit-like opening between the oral and nasal cavities.

| Yuoia a răspuns (pentru Ione1):

Dar nici tu nu te-ai dovedit mai destept ca ea. Puteai macar sa traduci, nu sa pui cu copy-paste.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ione1):

Puteai traduce. Nu dovedesti, prin asta, ca ai motiv sa o critici. Daca tu ai alte idei, nu inseamna ca ale ei sunt gresite.

| Ione1 a răspuns (pentru darrio2007):

Aici nu era vorba de idei. N-ai vazut raspunsul ei initial cred cand spunea ca asa ceva nu exista.

| Ione1 a răspuns (pentru Yuoia):

Daca te-ai fi uitat mai sus, vedeai ca am dat raspunsul la intrebare in romana. Ce ai vazut mai jos era pentru raspunsul dat de Ioneasca actualmente Annastassia, raspuns pe care probabil nu l-ai vazut ca l-a modificat sau sters si de aceea l-am pus in engleza, asa ca degeaba incerci tu sa spui cine e destept si cine nu, ca nu-ti iese bine, iar raspunsul tau daca te uiti bine n-are nici o legatura cu intrebarea, are legatura numai cu Ioneasca si cu mine. Eu macar am dat si un raspuns la intrebare. E usor sa scrii orice fara sa fii la obiect.

| Ione1 a răspuns (pentru darrio2007):

Si raspunsul tau nu are legatura cu intrebarea, are legatura doar cu Ioneasca si cu mine, eu macar am dat un raspuns la intrebare si am criticat-o pe stimabila Ioneasca pentru raspunsul nepotrivit pe care l-a sters sau modificat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ione1):

Nu crezi ca puteai cauta si singur? Cum avem noi internet asa ai si tu. Probabil iti este lene sau nu stii sa cauti.

| Algo098 a răspuns:

Merge o cautare pe Google si se gaseste usor raspunsul.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Despic%C4%83turi_labiale_%C8%99i_palatine
Mai sunt persoane care raspund fara sa aiba nici cea mai mica idee de raspuns asa cum este Ioneasca1001.