| Vernusio a întrebat:

Ce inseamna facultati la frecventa redusa sau ID si in ce constau ele? De exemplu exista Drept la ID si la FR.Cum se procedeaza, cum sunt studiile(si regulile) la astfel de forme? De cate ori mergi la facultate si cum inveti? Dupa ce?

1 răspuns:
| Miss25JK a răspuns:

FR - frecventa redusa
FF - fara frecventa
ID - invatamant la distanta.

Nu se compara cu o facultate terminata la ZI. Pe diploma iti va scrie ff, fr, id, iar multi vor da din coate ca sa te angajeze.

Invatamant la distanta - primesti cursurile pe mail, sau pe site - ul facultatii unde le descarci, le inveti apoi te prezinti la examen

Frecventa redusa - te duci cand vrei tu, inveti din cursuri sau manuale, de unde vrei tu, dar te prezinti obligatoriu la examene

Fara frecventa - nu te duci 99% din timp, problema ta de unde inveti, te duci la examen.