| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pas de manieres pe franceza? Cine stie sa puna intr-un context sa imi dau seama!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta înseamnă lipsit de maniere adică de comportamente frumoase, elegante civilizate. Contextul bun este acela unde ai întâlnit dta expresia.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In niciun fel.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Terog esti invitatul meu https://translate.google.ro/? hl=ro

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

laughing. iti dai seama ca am cautat da acolo nu pune intr-un context sa inteleg mai bine

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ia-ti un dictionar de la librarie si gata ai rezolvat problema.