| RAY a întrebat:

Ce limbi straine cunoasteti? cum le-ati invatat?

14 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Nu te mai gandi la limbi straine cand tu nu stii romana

| OnuOnulică a răspuns:

Engleza, Franceza si Rusa.

| OnuOnulică a răspuns:

Foarte simplu Engleza si Franceza am invatat-o la scoala in rest. de pe internet.

| OoBunnyoO a răspuns:

Engleza (de la scoala, din filme, din jocuri), franceza (de la scoala) si spaniola (de la tv).

| Eireann a răspuns:

Engleza si franceza am facut la scoala dar engleza am facut si cursuri in plus pentru IELTS si Cambridge. Apoi portugheza am facut cursuri dar si un fost de al meu era portughez si am vrut sa ii fac o surpriza. Ulster Scots - invat acum fiindca se ofereau cursuri online si mi-a parut interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu invata gramatica limbii romane, prietenas.

| Deliiiia a răspuns:

Engleza, germana, spaniola- la scoala.
Tu ar trebui sa-ti perfectionezi romana mai intai. E,, le-ati'', nu,, leati''.

| MisFit20 a răspuns:

On: Ştiu engleză(filme, seriale), franceză(facultate), spaniolă ( 3 luni de vacanţă in Spania), foarte puţină rusă (fosta mea).
Off:Nu e ruşinos şă nu cunoşti o limbă străină e ruşinos să nu îţi cunoşti limba maternă.

| RAY explică (pentru MisFit20):

E rusinos daca esti roman de acord

| pci27 a răspuns:

Engleza, franceza, germana le-am invatat la scoala.Italiana si spaniola le stiu de la televizor( cursuri de limbi straine, emisiuni, filme), iar maghiara o stiu pentru ca am fost nevoita sa comunic cu diverse persoane in aceasta limba( asa am invatat, in timp).

| diavolitadulce a răspuns:

Engleza si franceza la scoala, spaniola din telenovele si o vorbesc aproape perfect big grin si italiana din "excursii" dar inca nu stiu prea multe

| andreirapid a răspuns:

Ateunand laughing. Tu cunosti macar vre' una? Eu vad ca nu...

| valentin0127 a răspuns:

Italiana pentru ca sant in Italia, romana pentru ca sant roman, franceza pentru ca merg in fiecare 2 ani la Nice, Montecarlo si monaco, spagnola pentru ca ma invata bunici mei, engleza de la scoala si de la prieteni din Londra si putina de germana

| becky51 a răspuns:

Pai
-engleza de la mama(profa de engleza)
-franceza de la scoala
-italiana din Italia, dar nu prea bine
-germana "a little" de la unchiu' meu =)