| Kawaii666Nezumi a întrebat:

Ce limbi sunt vorbite in Irlanda?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Irish, English

| sierra1 a răspuns:

Numai astea : English, Irish, Ulster Scots (și mai nou româna)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O engleza foarte stricata.

| Goete a răspuns:

La ce iti foloseste internetul daca nu stii sa faci o simpla cautare, in cazul in care cultura ta.generala e la pamant?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Irlandeză

| CarcotasulVesel a răspuns:

Care Irlanda
cea de Nord: irish
cealalta, engleza e limba oficiala, irish se vorbeste ca hunigureasca la noi

| Pyromaniac a răspuns:

Engleza, irlandeza si foarte Putin romana ( spun si romana pentru ca am fost in Orlando si sunt foarte multe magazin romanesti si foarte multi romani) adica sunt strazi pe care sunt magazine unde scrie aprozar in romana

| MiaKate a răspuns:

Limba irlandeză are statut de limbă oficială în Irlanda, dar numai o mică parte din populația acestei țări o vorbește ca limbă maternă, majoritatea vorbind engleza.