| Aihao19 a întrebat:

Ce ma fac daca nu iau bac-ul?

Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Doamne, vad aici numai comentarii rautacioase, doamne ce oameni.
Eu te sfatuiesc sa nu iei in seama ce zic astia p-aici cum ca sa te duci la capsuni rad de tine. Si fara bac poti avea un viitor, te poti inscrie la o scoala postliceala, e o meserie de viitor, poti lua subventii si iti poti deschide o afacere, poti face niste cursuri pentru o meserie, sau chiar pentru IT, mai sunt si alte lucruri pe care le poti face fara bac atata timp cat ai ambitie. Cat despre bac, nimeni nu iti garanteaza ca vei reusii cu el. Sunt atatia care mor de foame cu diploma in mana. Multa bafta!

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce te faci? Te resemnezi.
Nu stau acum sa-ti spun toate domenile.
Conteaza sa iti placa si sa ai EPERIENTA, baga la cap asta.
Daca nu te duce capu si te multumesti cu putin, te duci la cules de capsuni sau alte job-uri jalnice si platite prost!

| KanameKuran a răspuns:

Mai incerci la toamna sau la anul.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce se fac si cei care-l promoveaza. 1450 ron/luna in fabrici. laughing

| PumpkinDoll a răspuns:

Capsunar

| Nevroza a răspuns:

Indreptat banane in Spania

| petitconseil a răspuns:

Nu mai gandi asa.Mai bine straduieste-te sa inveti cat mai mult, da-ti interesul ca sa il iei.Succes!

| Itanul a răspuns:

Pui mana pe carte si inveti pe rupte.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ia și participă la concursul ăsta, pune mâna și învață (că nu e mult) și fă bine și ia BAC-ul: https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul

| Ryaaan a răspuns:

Te duci la cules de capsiuni in Spania, sau devi si tu ca, Colowinking. Glumesc, iti poti lua o slujba si fara bac... poti lucra in constructii si in multe domeni, poti face niste cursuri si te bei angaja usor!

| fumulet a răspuns:

Te faci cioban.

| AndreeAndreea08 a răspuns:

Germania te asteapta...

| Anonima590 a răspuns:

Mai bine învață tot timpul, iar daca nu îl iei, îl mai dai o datăwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Urlueala_Vlad_1985 a răspuns:

Am auzit de o substanță chimică foarte folositoare denumită și acid nonbacic denumită și cianura

| Mevreto a răspuns:

Cu noua lege nici macar sofer la Retim nu mai poti fi, cei care nu isi vor da bacul anul acesta, nu se vor mai putea angaja absolut delocsad
Ce poti face este sa urmezi un curs hairstyle sau manichiura in care tu sa fi ucenicul celui ce iti va da diploma respectiva. Te vei putea angaja pe spatele respectivului/ei, bineinteles vei lucra si pentru el/ea. Atunci cand iti vei primii salarul, jumatate (sau chiar puteti ajunge la o intelegere legata de bani) din salarul tau zboara in buzunarul respectivei/ului.winking