| Kid_4219 a întrebat:

Ce mananca porcul (domestic)?

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Porcul (domestic)= mănâncă ce îi dă omul să mănânce!

| MMihai a răspuns:

Fiind omnivor poate mânca aproape orice i se dă să mănânce.
Dacă îi dai să mănânce cuie sau pietre, nu le va mânca!

| MoneyMoney a răspuns:

Porcul este un animal omnivor, mananca de toate, "ca porcul": porumb, grâu, lobodă, lăptuci, lături, uruială, pepeni, dovleci şi în general cam TOT ce se strânge de la masă nemâncat într-o găleată! Dar funda de mi-ai promis-o sper să NU o mănânce!winking

Alte răspunsuri
| FiddleStick a răspuns:

Jir, ghinda, mere padurete, iarba(uneori iese din padure si da iama prin porumbul oamenilor...)

Alte răspunsuri
| CristianMarius a răspuns:

Porumb, tarate, iarba, dovleac, paine, grau, mere, zer, cartofi. Cel mai bine ii dai 10 lei si sa-si cumpere ce vrea el happy

| N0NameForY0u a răspuns:

Porcul domestic este,, vegetarian''(ierbivor), nu mananca carne! El are la baza sa manance orz si porumb.In rest poti sa-i dai si iarba, trifoi...etc.

| Kosy123 a răspuns:

Porcu e omnivor se hraneste : -atat carnivor cat si ierbivor adica cu de toate -- aproapE