| alexa2pytyk a întrebat:

Ce materi are liceul d filologie? cum pot obtine o bursa? e greu acolo? ce sporturi se practica?

2 răspunsuri:
| Lia96 a răspuns:

La cum scrii, cam greu sa ajungi acolo.
Liceul de filologie are aceleasi materii ca oricare altul.
Sporturile practicate difera de la liceu la liceu, insa cele mai frecvente sunt baschetul, fotbalul si handbalul. Asta depinde de abilitatile si preferintele elevilor de acolo. Daca sunt destui copii care joaca baschet, atunci asta se va juca, cel putin in clasa respectiva. Se poate alcatui si echipa scolii care sa prctice un sport daca cei care fac parte din ea sunt destul de competitivi. Insa la un liceu de filologie, cam greu sa ai sportivi buni.
Capitolul bursa din nou depinde de fiecare liceu, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu cineva din administratia liceului respectiv.
Daca inveti si iti plac limbile straine si literatura, daca ai imagiantie si esti creativa, o sa-ti fie foarte usor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi mai multe detalii pe www.edu.ro
Pa, pa.