| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se fac din clasa 5? Puteți să mi le spuneți în ordinea dificultăților, de la mic la mare? Fundă și vot

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Greseala,aiurea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Deci ești chiar ciudat.Tu, care ești adult, ești jignit de vorbele unui copil? Am dat fundă deoarece mi s-a părut ok răspunsul. Comentezi pentru o fundă.Bă, el are o SINGURĂ fundă, tu ai peste 1000.Nu mai te purta ca un copchil și trăiește. Adio și eu, să închizi ușa, nu-mi va fi dor de tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am gresit man intrebarea scuze

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aici am postat raspunsul https://www.tpu.ro/......a-rezista/

cum de e aici nu stiu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Așa cum n-are rost să comentăm la ce zic alți

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Are rost, daca x detine informati mai bune de ce sa nu o faca, atunci inseamna ca fiecare se poate exprima asa aiurea si nimeni nu are voie sa il contrazica

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Și dacă fapta e deja consumată?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inseamna ca adevarul nu trebuie aflat, nu conteaza asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Frate,dă-o în colo de treabă, ce mare lucru pe niște comentarii? Lasă frate chestiile acestea și mergi mai departe.A pomenit cineva de tine? TpU e site-ul tău? Nu.În cazul ăsta, nu te băga neinvitat unde nu-ți fierbe oala

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai raspuns imatur

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Și tu neinvitat

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Iar vrei să începem?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce anume?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Știi tu... Când ne contraziceam, dar ști ce? Chiar n-am chef de astea.

| aXy99 a răspuns:

Un raspuns foarte prost, care a luat si funda. Asa se intampla aici pe TPU, raspunsurile bune nu sunt apreciate, dar toti idiotii cu comentarii eronate iau funde. Si nu funda e problema, ci faptul ca respectivul are impresia ca raspunsul acela e corect si isi apropriaza informatiile gresite.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Da ce-mi pasă? Ești mama să mă comanzi? Dacă vreau, șterg întrebarea și o bag din nou, fericit? În plus, nimeni nu a făcut cum am vrut eu, așa că m-am mulțumit cu asta

| aXy99 a răspuns:

Nu e vorba de funda, e vorba de faptul ca respectivul are impresia ca raspunsul tau e corect, ceea ce e fals. E un raspuns prost. Ai scris 5 materii din peste 10, doua care nici macar nu sunt obligatorii si e posibil sa nu le faca. Cum crezi tu ca il ajuti daca ii dai un raspuns eronat?

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Frate,ce are? Am crezut că e bun, dacă am greșit, îmi asum greșeala.Dar asta nu înseamnă că trebuie să discuți atât de mult.De ce te frustrezi pentru o postare? E așa mare lucru?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E nervos pe buna dreptate, are perfecta dreptate

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns unui comentariu de la postarea ta, nu ti-am raspuns tie, deci nu vad de ce te bagi in seama. Vad cu tu esti cel frustrat aici.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mda...Și? Contează? Fapta e deja consumată, pentru ce să-și mai irosească timpul pentru ceva gata terminat?

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Dacă ...Neee,mai bine fac cont de Facebook, îmi e lene să mă iau de cineva

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba doar de intrebarea asta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și germana se face în unele școli.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Română, matematică (vezi că la final s-ar putea și să faci puțină geometrie, la finalul semestrului 2), franceză sau germană și engleză, sau francezi și engleză, sau germană și engleză, sau germană și franceză, sau niciuna, informatică (ți-a explicat @StefanDiesel), și educație fizică (sport)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tine geografie nu se face? Dar istorie?

| andiceasu95 a răspuns:

Ro
Mate
Engleza
Franceza
Geografie
Tic
Religie
Muzica
Biologie
Istorie
Desen
Sport
Ed.Sociala
Lectura ( optional)
Tehnologie
Dirigentie

Asta a fost orarul meu de clasa a 5

| dbigiu84 a răspuns:

In clasa a 5-a ai:
1.Mate(cea mai grea, vei face si putina geometrie)
2.Romana(Nu e chiar asa grea, dar ai de invatat multe conjugari ale verbelor)
3.Istorie(Aici ai de tocit multt)
3.Franceza(Medie ca dificultate)
4. Engleza(Medie ca dificultate)
5.Biologie(Destul de usoara)
6.Educatie Sociala(Nu e grea, dar din cand in cand trebuie sa inveti lectia)
7.Geografie(Destul de usoara)
8. Tehnologie(Aici nici nu sunt sigur daca inveti)
9..Muzica(Nu sunt sigur cum ati facut voi, dar eu in a 5-a nici macar nu cantam la muzica happy, scriam ceva pe caiet dupa profesorul statea pe telefon)
10.Informatica(Informatica in a 5-a e sa te joci pe calculator happy )
11. Pictura/Sport (Le stii si tu happy )
12.Religie (Aici nu faci nimic)
13. Dirigentie (Materia asta nu o poti numi materie)
Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru dbigiu84):

Mulțumesc,ți-aș fi dat fundă

| Tipaccupisici a răspuns:

Pai faci:
Mate
Romana
Franceza
Engleza
Biologie
Informatica
Geografie
Istorie
Educatie sociala
Si mai ai materiile usoare gen
Desene
Sport
Religie
Tehnologica
Dirigentie
Scuze daca am uitat vreo una

| anonim_4396 explică (pentru Tipaccupisici):

Cu ce se ocupă dirigenția?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dirigenția nu este materie. Doar o ora pierduta de pomană. Vorbești cu diriginta responsabila de clasa. Spune note, absente, motivează dacă e cazul. Nu se trec note la dirigenție.